Κυριακή 6 Μαΐου 2018

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ : ΣΤΗΝ Α1 & ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕΣΩ... ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ...

Στην Α1 θα αγωνίζεται και του χρόνου ο Κεραυνός Κολχικού με τον Παπαϊωάννου
να είναι ο μέγαλος ήρωας της παραμονής έχοντας αποκρούσει 2 πέναλτι .

Ένα παιχνίδι που ήταν διαφήμιση του ποδοσφαίρου ο Κεραυνός Κολχικού σκληροτράχηλος έδειξε ότι έχει μέταλλο νικητή με τους ποδοσφαιριστές του να μάχονται σαν λιοντάρια κυριολεκτικά..

Ο Σαββίδης πέτυχε μια γκολάρα απίστευτη κάνοντας το 1-0 ενώ η Νίκη ισοφάρισε λίγο αργότερα σε 1-1 και στο δεύτερο ημίχρονο προηγήθηκε η Νίκη ενώ ισοφάρισε ο Κεραυνός .

Ο αγώνας πήγε στην παράταση όπου οι δυο ομάδες έχασαν αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν με σπουδαιότερη μια απόκρουση ποδοσφαιριστή του Κεραυνού με τα πόδια πάνω στη γραμμή .

Στα πέναλτι ο Παπαιωάννου ήταν πιο ψύχραιμος και έπιασε 2 πέναλτι .