ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ : 0-0 ΑΝΤΙ ΓΙΑ 5-1 ...

H ενδεκάδα του Κεραυνού όπως παρατάχθηκε στον αγώνα με τη Θέρμη
Οι αναπληρωματικοί του Κεραυνού

Γενικό συμπέρασμα αγώνα... Λίγο άμυνα , λίγο αστοχία και ισοπαλία ...

Ο τίτλος τα λέει όλα απλά και ξεκάθαρα ... Στο Κολχικό ο Κεραυνός έπρεπε να είναι 5-1 με το Θερμαϊκό Θέρμης εν τούτοις οι ποδοσφαιριστές του Θερμαϊκού έκαναν το σταυρό τους και χαμογελούσαν στο τέλος του αγώνα για την ανέλπιστη ισοπαλία και που δεν διασύρθηκε ο Θερμαϊκός..

Περίπου 600 φίλοι του ποδοσφαίρου μαζί τους και περίπου 50 εκδηλωτικοί φίλαθλοι του Θερμαϊκού όπου φώναζαν για την ομάδα τους με συνθήματα . Από την άλλη πρώτο παιχνίδι για τον Κεραυνό Κολχικού στην Α1 και παρουσίαση της ομάδας στον κόσμο του Κολχικού με τους πράσινους να αφήνουν αρκετές θετικές εντυπώσεις που όμως πρέπει να ... γίνουν γκολ ...

Ο Θερμαϊκός Θέρμης προσπάθησε στο πρώτο ημίχρονο να ανοίξει το σκορ όμως λίγο η άμυνα του Κεραυνού λίγο οι επεμβάσεις του τερματοφύλακα των πρασίνων και η αστοχία δεν έδωσαν τη δυνατότητα στη Θέρμη να κάνει το 0-1 ..

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κεραυνός είχε δοκάρι οριζόντιο με τον Νικολαϊδη και ο Ιορδανόπουλος σκόραρε κάποια στιγμή αλλά ο επόπτης σήκωσε τη σημαία και ακύρωσε το γκολ. Οι πράσινοι του Κολχικού έχουν κάποια παράπονα από τη διαιτησία σε συγκεκριμένες φάσεις
αλλά ο Αγγελάκης και οι βοηθοί του σε γενικές γραμμές είχαν μια μέτρια διαιτησία με κάποια ελεγχόμενα σφυρίγματα.

Video θα προβληθεί από το ShopTV

Κεραυνός Κολχικού (Τσουκαλίδης): Παπαϊωάννου, Ορδούδης, Νικολαίδης, Σολομωνίδης, Ζαχαριάδης, Σαββίδης, Μεσκούρτι, Λάμπρου, Κόντρα, Πεταλωτής, Ιορδανόπουλος
Επίσης αγωνίστηκαν οι: Μακρής, Μαμουλίδης, Μπουλουκάς και Αδαμίδης
Θερμαϊκός Θέρμης (Γιότκος): Μπαντής, Μαυρομάτης, Τρόκας, Καρατζάς, Αχαλινόπουλος Λ., Αχαλινόπουλος Κ., Πολίτης, Στεφανίδης, Σαράφογλου, Κράββαρης, Κουτσικοβαγγέλης
Επίσης αγωνίστηκαν οι: Φούσκας, Αμανατίδης και Μπεκιάρης.
Διαιτησία: Αγγελάκης (Πάτρας – Φράγιος)