Δευτέρα 28 Νοεμβρίου 2016

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ : ΠΗΡΕ ΔΙΠΛΟ ΜΕ ΤΟ ΜΠΥΡΟ ΝΑ ΧΟΡΕΥΕΙ... ( 2-4 )

Fast Food Πάμε Σεραφίνο , Μεταμορφώσεως 11 , Καλαμαριά

Στους ρυθμούς του Απόλλωνα χόρευε τελικά ο Μπύρος πριν την έναρξη του αγώνα δείχνοντας φυσικά την σοβαρο...φάνεια που έχει και την υπόληψη για τη Δόξα Δράμας...

Ενώ οι 300 και πλέον Απολλωνιστές έστηναν το δικό τους πάρτι στο γήπεδο της Δόξας μέχρι και που χειροκρότησαν το δεύτερο τέρμα της Δόξας ο Μπύρος ανάγκασε τους ποδοσφαιριστές σαν από καψόνι να παίζουν στο σκοτάδι τα τελευταία 10 λεπτά καθώς υπήρχε μια γενική καταχνιά και μια μουντάδα στο γήπεδο .

Το 2-4 ήρθε εντελώς δίκαια και φυσικά σε ένα παιχνίδι όμως που ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τη Δόξα Δράμας δείχνοντας στο 5 ' μόλις ότι θα είναι το αφεντικό ανοίγοντας το σκορ.

Μετά από μια κλασσική εντελώς ευκαιρία από αυτές που δεν χάνονται ... οι ρόλοι άρχισαν να αντιστρέφονται ... ο Απόλλων τσίμπησε την ισοπαλία με την εκτέλεση πέναλτι και λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου πέρασε μπροστά σαν από μηχανής θεός ...

Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρξε μια ισορρόπηση μέχρι το 60 ' όμως μετά βγήκαν τα πολυβόλα του Απόλλωνα μπροστά ... το σκορ έφτασε να είναι 1-4 και στο τέλος μείωσε η Δόξα με τους Απολλωνιστές να χειροκροτούν ...

Υ.Γ. Η αποπομπή του Βασιλακάκη είχε αναφερθεί εκτενώς από το Ερασιτεχνικό Θεσσαλονίκης καθώς ο τρόπος που έφυγε δεν αρμόζει σε ιστορική ομάδα όπως η Δόξα Δράμας.
Ο Βασιλακάκης δεν έφυγε ... τον έφυγαν ... άδικα .