Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου 2016

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ : Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕ Ο ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΧΑΝΕ ΤΑ ΑΧΑΣΤΑ...

Ο Κεραυνός Κολχικού

Ο Μακεδονικός Ασκού

Αν χάσεις 10 κλασσικές ευκαιρίες και δε σκοράρεις μετά η μπάλα δε σου φταίει ... ούτε ο διαιτητής που έδωσε πέναλτι ... Αυτό έπαθε ο Μακεδονικός Ασκού ενώ έχασε σωρεία ευκαιριών , στο τέλος την πάτησε και έχασε το παιχνίδι ...

Στο τέλος της παράτασης έγινε το 1-0 με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Σολωμονίδης ενώ ο Ζαβρακίδης έκανε το 2-0 μετά από 2 λεπτά . Ο Μακεδονικός απλά μείωσε σε 2-1 στο 119... Σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού ο Μακεδονικός έχασε 10 ευκαιρίες ενώ ο Κεραυνός 5 . Ο αγώνας διεξήχθει στο γήπεδο του Αγίου Βασιλείου λόγω τιμωρίας του Κεραυνού.

Σκόρερ: Σολωμονίδης (116’ πεν.), Ζαβρακίδης  (118’), Σουκάντος (119’).
Διαιτησία: Γκορτζίλας (Μεταξιώτης – Αποστόλου)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Παπαδόπουλος, Μπουλουκάς , Ευθυμιάδης (107’ Γκόσιος ), Σαλτίρης, Μεσκούρτι (81’ Ζαβρακίδης), Τσέρνοφ, Χατζησαββίδης (97’ Μακρόπουλος), Γκούνιος, Ιορδανόπουλος, Πεταλωτής, Σολωμονίδης.

ΑΣΚΟΣ: Χατζάρας, Σουκασβίλι, Παρασκευόπουλος, Κριτόπουλος, Καρατζιώτης, Περπερίδης, Σταυρακίδης (80’ Μαστροδόπουλος), Τσομπανίδης (106’ Λούλα), Σουκάντος, Γεμενετζής, Μαρίκος.