Κυριακή 8 Νοεμβρίου 2015

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ : ΚΑΠΑΡΟΣΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ & ΕΔΕΙΞΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ...3-1

Με 3-1 κέρδισε ο Κεραυνός Κολχικού τη μαχητική αν μη τι άλλο Δόξα Ασσήρου η οποία αδικείται κατάφωρα από τη βαθμολογική της θέση καθώς είναι άκρως πλασματική .

Ο Κεραυνός στο πρώτο ημιχρόνιο δυσκολεύτηκε να ανοίξει την άμυνα της Δόξας και το αποτέλεσμα ήταν 0-0. Στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Κεραυνός Κολχικού με δράστη τον Ιορδανόπουλο Τάσο έκανε το 1-0 στο 47 ' περίπου .

Το 2-0 έκανε ο Χατζησαββίδης Δημήτρης με ωραίο σούτ μετά από δοκάρι που είχε ο Αδαμίδης .
Μείωσε η Δόξα με κεφαλιά κάνοντας το 2-1 και το 3-1 έγινε με τον Μαλαμίδη Γιώργο μετά από απόκρουση πέναλτι του τερματοφύλακα και συνέχισε η φάση σκοράροντας.

Ο Κεραυνός Κολχικού ήταν στο πρώτο ημίχρονο κατώτερος των περιστάσεων αλλά στο δεύτερο έπαιξε αρκετά καλύτερα και δίκαια έφτασε στη νίκη.

Πλέον με 23 βαθμούς οδηγεί την κούρσα στον 4ο όμιλο και την επόμενη αγωνιστική πάει στον Ασκό.

• Περίπου 150 άτομα παρακολούθησαν το παιχνίδι στο Κολχικό .