Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2015

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ - ΠΑΟ ΔΟΡΚΑΔΟΣ : ΤΟ ΜΗΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΥΚΛΟ... ΜΗΔΕΝ ΠΑΘΗΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ...

Όλα μηδέν στο Κολχικό όπου το γνωστό τραγούδι " Το μηδέν θα κάνω κύκλο " ταιριάζει απόλυτα και για τις δυο ομάδες.

Ποιο ουσιαστική η Δορκάδα έκανε κάποιες κλασσικές ευκαιρίες παραπάνω και ο Κεραυνός στάθηκε τυχερός 2 φορές χάρη στο δοκάρι ... Η Δορκάδα είχε 3-4 ευκαιρίες απέναντι στον μαχητικό Κεραυνό μέχρι το 65' αλλά από το 70' και μετά ο Κεραυνός ανέβασε στροφές και έχασε κι αυτός 2-3 ευκαιρίες.

Σχετικά ήρεμο το πρώτο ημίχρονο με τις δυο ομάδες να έχουν ελάχιστες ευκαιρίες αλλά τη Δορκάδα να έχει την υπεροχή. Μουδιασμένος ο Κεραυνός στα πρώτα 10-15 λεπτά.

• Αρκετός κόσμος στο Κολχικό , ιδιαίτερα είχε αρκετά άτομα από Ανάληψη.
  • Κράτησε για ένα ακόμη παιχνίδι το μηδέν στην εστία του ο Καζαντζής του Κεραυνού που αυτή τι στιγμή έχει την καλύτερη άμυνα σε Γ' Εθνική ( 1ο όμιλο ) Α1 και Α όλους τους ομίλους με μηδέν παθητικό ο Κεραυνός Κολχικού.
  • Τραυματίας αποχώρησε ο Ιορδανόπουλος του Κεραυνού λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου καθώς ένιωσε τράβηγμα στο δικέφαλο και ήθελε να το προστατεύσει να μην δημιουργηθεί μεγαλύτερο πρόβλημα.
  • Στον Άγιο Βασίλειο πάει ο Κεραυνός ενώ η Δορκάδα θα έχει το Καβαλάρι.
Το βίντεο του αγώνα θα ανέβει λίγο αργότερα.