Τετάρτη 19 Αυγούστου 2015

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ : ΠΡΑΣΙΝΗ ΔΟΜΗΣΗ Ο ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ...ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ...

Στο φιλικό του Μακεδονικού Λητής οι πράσινοι του Μακεδονικού στο δεύτερο ημίχρονο έδειξαν ποιο έτοιμοι και ποιο έμπειροι καθώς κέρδισαν τον Κεραυνό με 5-2.

Προηγήθηκε ο Μακεδονικός 1-0 και 15 λεπτά αργότερα ο Κεραυνός Κολχικού ισοφάρισε με ένα ευθύβολο δυνατό σούτ. Στο πρώτο ημίχρονο μετά την ισοφάριση κυριάρχησε ο Κεραυνός χάνοντας 3 κλασσικές ευκαιρίες και ένα πέναλτι .

Στο δεύτερο ημίχρονο καθώς έγιναν και αλλαγές ο Μακεδονικός προηγήθηκε με 2-1 και στη συνέχεια πέτυχε άλλα 3 τέρματα κάνοντας το σκόρ 5-1 όμως στο τέλος μείωσε ο Κεραυνός με 5-2.

Γενικά έγινε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι δείχνοντας οτι οι δυο ομάδες βρίσκονται σε καλό δρόμο καθώς έκαναν αρκετές ευκαιρίες και είχαν η κάθε μια από ένα ημίχρονο.