Δευτέρα 10 Αυγούστου 2015

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ : ΠΡΑΣΙΝΟ ΦΩΣ ΜΕ 3-4 ΣΤΑ ΛΑΓΥΝΑ , ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ.

ΝΙΚΗ ΜΕ 3-4 ΣΤΑ ΛΑΓΥΝΑ Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ , ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΔΕΙΞΕ ΚΑΙ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ.
Ο Κεραυνός Κολχικού επικράτησε με 3-4 του Εθνικού Λαγυνών, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη χθες στο γήπεδο των Λαγυνών .
O Κεραυνός άνοιξε το σκορ με σουτ του Ιορδανόπουλου, ενώ κάποια λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1. Η απάντηση του Κεραυνού υπήρξε άμεση, καθώς ο Ιορδανόπουλος με μια καταπληκτική προσπάθεια, ενδεικτική της ποιότητάς του, έκανε το 1-2.
Στη συνέχεια οι παίκτες των Λαγυνών πέτυχαν το 2-2 με χτύπημα κόρνερ.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κεραυνός ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ με εντυπωσιακό χτύπημα φάουλ από τον Χατζησαββίδη και διεύρυνε το προβάδισμά της σε 2-4 με πολύ ωραίο φάουλ που εκτέλεσε ο Μαλαμίδης, ενώ λίγα λεπτά πριν από τη λήξη του αγώνα οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 3-4.
Πολύ καλά στοιχεία έδειξε και η ομάδα των Λαγυνών δείχνοντας ότι και φέτος θα είναι στις ομάδες που θα έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο στον όμιλο.
Επόμενη φιλική αναμέτρηση του Κεραυνού με τον Μακεδονικό Αγίου Βασιλείου την Παρασκευή 14 Αυγούστου και του Εθνικού με την ΑΕ Φαλήρου την Τετάρτη 12 Αυγούστου.