Σάββατο, 31 Αυγούστου 2013

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ : ΑΠΕΚΤΗΣΕ ΜΑΤΘΑΙΟΠΟΥΛΟ


Ολυμπιακός Τερψιθέας: Απέκτησε τον Ματθαιόπουλο

Στην απόκτηση του νεαρού Νίκου Ματθαιόπουλου προχώρησε πριν από λίγο ο Ολυμπιακός Τερψιθέας, που ενισχύει ακόμη περισσότερο την επιθετική του γραμμή.


 Ο 17χρονος επιθετικός που μέχρι πρότινος αγωνιζόταν στον Πυρσό Θεσσαλονίκης, αναμένεται να βοηθήσει σημαντικά τον Ολυμπιακό στο φετινό πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας, ενώ αποτελεί έναν από τους πιο αξιόλογους νεαρούς ποδοσφαιριστές της κατηγορίας

http://epsm-news.blogspot.gr/2013/08/blog-post_2390.html. 

Πέμπτη, 29 Αυγούστου 2013

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΜ : ΑΓΩΝΕΣ 7-8 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Η κλήρωση Κυπέλλου Ερασιτεχνών της α φάσης

Από την ΕΠΣ Μακεδονίας ανακοινώνεται η κλήρωση των αγώνων του Κυπέλλου Ερασιτεχνών της α’ φάσης στην οποία συμμετέχουν οι ομάδες της Α’, Β’ και Γ’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Μακεδονικός Γέφυρας –- Αξιός Ανατολικού

ΑΟ Μεσήμβριας - – ΠΑΟ Κουφαλίων

Σμυρναϊκός Βαθυλάκου –- ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων

Ιωνικός – - ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Ενωση Συκεών - – ΑΣ Νεάπολης

ΑΕ Ευόσμου - – Κανονιέρηδες

Νίκη Ευκαρπίας - – Φοίνικας Πολίχνης

Αίας Ευόσμου - – Εν. Ανθ. Καρατάσου

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Μ. Αλέξανδρος Καλοχωρίου - – Κεραυνός Αγ. Παύλου

ΑΕ Φιλύρου - Μελιτέας

Ολυμπιακός Τερψιθέας - – Ν. Γενεά Ασβεστοχωρίου

Κεραυνός Ωραιοκάστρου -– Δόξα Αγίου Παύλου

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Μαραθώνας -– Αριστοτέλειο Κολέγιο

ΑΕ Κρήνης -– ΠΑΟ Διοικητηρίου

Χελιδόνια - Φοίνικας Καλαμαριάς

Μ. Αλέξανδρος Θ. - – ΑΕ Φαλήρου

5ος ΟΜΙΛΟΣ
Κεραυνός Αγγελοχωρίου –- Ατρόμητος Τριαδίου

Αναγέννηση Ρυσίου - Νίκη Μεσημερίου

Ποσειδώνας Μηχανιώνας -– Ορφέας Σουρωτής

Αχιλλέας Περαίας –- Ατρόμητος Πλαγιαρίου

6ος ΟΜΙΛΟΣ
Ελλήσποντος Κριθιάς –- Δόξα Περιβολακίου

Διγενής Μονολόφου -– Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου

ΠΑΟ Ξυλούπολης -– ΠΑΟ Δορκάδας

Εθνικός Λαγυνών -– Δόξα Δρυμού

7ος ΟΜΙΛΟΣ
Ιάσων Αυγής -– Δόξα Αρετής

ΑΕ Πολυδενδρίου -– Κεραυνός Κολχικού

Μακεδονικός Ασκού –- Μ. Αλέξανδρος Ν. Απολλωνίας

Εθνικός Σοχού -– Αετός Ανω Σταυρού

8ος ΟΜΙΛΟΣ
Ελπίδες Σταυρούπολης -– Δόξα Αδένδρου

Αναγέννηση 2005 - – Μ. Αλέξανδρος Βραχιάς

ΜΑΣ Αγχιάλου - – Μ. Αλέξανδρος Ελλήνων

Εθνικός Ευόσμου -– Αστέρας Αμπελοκήπων

· Χωρίς αγώνα προκρίνονται στην επόμενη φάση οι Ελπίδες Χαλάστρας
9ος ΟΜΙΛΟΣ
Αστραπή Μεσαίου - Αίολος

ΔΑΣ Ωραιοκάστρου - ΑΕ Καλλιθέας Π. Φανερωμένη

Προοδευτική -– Εθνικός Μετεώρων

Αισχύλος Θεσσαλονίκης –- ΑΕ Νεάπολης Αστραπή Θ.

10ος ΟΜΙΛΟΣ
Αναγέννηση Αγίου Ιωάννη -– Αριστοτέλης

ΑΕ Χαριλάου Αγιος Ελευθέριος - Πανόραμα

Πυρσός Αγίας Τριάδας - Πέρα

Αετός Βασιλικών – Απόλλων Κ. Σχολαρίου

Μέντεκας Καλαμαριάς – Αγιος Γεώργιος

· Χωρίς αγώνα προκρίνεται στην επόμενη φάση ο Ιπποκράτης Σουρωτής
11ος ΟΜΙΛΟΣ
Δράση Αρδαμερίου -– Βρασίδας Βρασνών

ΜΑΣ Στίβου - – ΑΕ Κορώνειας

ΠΑΟΚ Ανοιξιάς –- Νίκη Ηρακλείου

Αστραπή Νικομηδινού –- Διγενής Κρυονερίου

· Χωρίς αγώνα προκρίνεται στην επόμενη φάση η Θύελλα Περιστερώνας


Όλοι οι αγώνες της α’ φάσης θα πραγματοποιηθούν το Σαββατοκύριακο 7 και 8 Σεπτεμβρίου 2013.

Δευτέρα, 26 Αυγούστου 2013

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΦΙΛΙΚΩΝ !!! ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ



ΦΙΛΙΚΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΔΟΞΑ ΑΡΕΤΗΣ-ΠΑΟΔ 1-1
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΑΛΓΑΡΩΝ 2-2
ΝΙΚΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙΟΥ-Γ.Σ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 1-0
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΔΑΙΣΤΟΥ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ 2-5
ΑΕΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛΕΓΕΙΟ 0-4
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 2-2
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ-ΑΡΗΣ Κ17 3-0
Α.Ε ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ-ΑΚΡΙΤΕΣ ΣΥΚΕΩΝ 1-3
ΜΑΛΑΚΟΠΗ-Π.ΜΕΛΑΣ 3-2
ΟΜΟΝΟΙΑ ΣΙΝΔΟΥ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 0-0
ΙΩΝΙΚΟΣ-Μ.ΑΛΕΞ.ΚΑΛΟΔΩΡΙΟΥ 4-1
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ-Α.Ε ΕΥΟΣΜΟΥ 3-2
ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ-Α.Ε ΦΑΛΗΡΟΥ 1-7
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ -ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 0-1


ΦΙΛΙΚΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 

ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ - ΠΟ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ (0-3)
ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ - ΕΛΠΙΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ (1-2)
ΚΥΠΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ (1-4)
ΑΣ ΟΛΥΝΘΟΥ - ΕΛΠΙΣ ΒΡΑΣΤΩΝ (1-2)
ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ (3-1)
ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ - ΕΛΠΙΣ ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ (8-1)
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΦΛΟΓΗΤΩΝ - ΚΥΠΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ (2-1)
ΑΟ ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ - ΕΛΠΙΣ ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ (2-0)
ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ - ΕΛΠΙΣ ΒΡΑΣΤΩΝ (1-2)
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ - ΑΡΗΣ Κ-20 (1-5)
ΤΑ "ΜΚ" ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ - ΝΙΚΗ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ (4-2)
ΠΟ Ν. ΤΡΙΓΛΙΑΣ - Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ (1-5)
ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ (7-1)
ΠΟ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ (4-0)
AO ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ Ν. ΠΛΑΓΙΩΝ (3-2)
ΑΕΤΟΣ Α. ΣΤΑΥΡΟΥ - ΤΑ Μ.Κ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ (0-3)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ Ν. ΠΛΑΓΙΩΝ - ΠΟ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ (1-3)
ΑΟ ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ - ΚΥΠΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ (5-0)
ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ - ΠΟ Ν. ΤΡΙΓΛΙΑΣ (1-4)
ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ - ΝΙΚΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙΟΥ (2-1)
ΚΥΠΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ-ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ (2-3)
ΑΣΤΗΡ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ (0-2)
ΟΛΥΝΘΟΣ - ΠΟΝ ΤΡΙΓΛΙΑΣ (2-3)
ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ-ΕΛΠΙΣ ΒΡΑΣΤΩΝ (1-1)
ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ -ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (Κ17) (2-2)
ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ - ΟΛΥΝΘΟΣ (1-0)
ΕΛΠΙΣ ΒΡΑΣΤΩΝ - ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ (1-1)

ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ -ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ (1-1)
ΟΛΥΝΘΟΣ - ΑΡΗΣ Κ-20 (0-5)


πηγή : http://stathis1963.blogspot.gr/

Σάββατο, 24 Αυγούστου 2013

TA ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΦΙΛΙΚΑ....




Θερμαϊκός Θέρμης - Άρης Κ17
ΑΕ Πολυδενδρίου - Ακρίτες
Αστέρας Ραιδεστού - Αχιλλέας Τριναδρίας
Αγιος Γεώργιος - ΑΕ Φαλήρου
Αετός Βασιλικών - Αριστοτέλειο
Σίνδος - Ποσειδώνας Καλαμαριάς
Γήπεδο Θερμαϊκού : Μακεδονικός Ασκού - Εθνικός Μαλγάρων
Ολυμπιακός Κυμίνων - Εθνικός Κλειδίου 
Εθνικός Λαγυνών - ΑΠΕΛ
Δόξα Αρετής - ΠΑΟΔ
Μαλακοπή - Πάύλος Μελάς
Ιωνικός - Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου
Κεραυνός Κολχικού - ΑΕ Ευόσμου
Νίκη Μεσημερίου - ΓΣ Ηλιούπολης
Αναγέννηση Ρυσίου - Αίας Εύοσμου
Σμυρναϊκός - Δορκάδα
Ενωση Συκεών - Αναγέννηση.

Παρασκευή, 23 Αυγούστου 2013

ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ : ΕΝΙΣΧΥΕΤΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ...


Ενισχύεται σημαντικά ο Εθνικός Λαγυνών ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου. 
Ο Εθνικός δείχνει οτι οργανώνεται πολύ δυνατά για τη νέα σεζόν τόσο απο μεταγραφικής άποψης που έχει κάνει αίσθηση με τις μεταγραφές όσο και στον οργανωτικό τομέα. Είδη ετοιμάζεται ακαδημία ποδοσφαίρου του Εθνικού για να προσελκύσει παιδιά απο τα Λαγυνά αλλά και την τριγύρω περιοχή για να μάθουν τα μυστικά του ποδοσφάιρου. 
Ο Εθνικός σε φιλική αναμέτρηση θα αντμετωπίσει την Κ-15 του Άρη Θεσσαλονίκης την 28 Αυγούστου και ώρα 18:30.

Τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα του Εθνικού είναι οι εξής ποδοσφαιριστές :

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΣ Γ.

ΒΗΤΤΑΣ Ν.


ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Γ.

ΓΚΟΥΤΗΣ Ν.

ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ Π.


Πέμπτη, 22 Αυγούστου 2013

Α.Σ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ : ΠΗΡΕ ΠΟΥΚΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ

 


Μια δυνατή μεταγραφή έκανε ο Ξηροπόταμος με τον Πούκο ο οποίος προέρχεται απο τον Ιάσων Αυγής. Ο Ξηροπόταμος με αυτήν την κίνηση δείχνει οτι θα μπεί δυναμικά στο νεό πρωτάλημα και θέλει να ξεπεράσει την περσυνή αποτυχία . Ο Πούκος πέρσυ αγωνιζόταν στον Ιάσων Αυγής αλλά τραυματίστηκε και πλέον στον Ξηροπόταμο θέλει να βοηθήσει την ομάδα για να επανέρθει στη Β' Κατηγορία. Ο Πουκος πέρασε απο ΑΕ Πολυδενδρίου όπου χρείστηκε πρωταθλητής και από Δόξα Αρετής όπου και εκεί χρήστηκε πρωταθλητής. Εχει πολύ καλές αγωνιστικές αποδόσεις και θα βοηθήσει τα μεγιστα στον Ξηροπόταμο.

Τετάρτη, 21 Αυγούστου 2013

ΔΟΞΑ ΠΕΡΙΒΟΛΑΚΙΟΥ : ΕΚΛΕΙΣΕ ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗ - ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΑΝΤΕΛΗ



Μεταγραφικός οργασμός στη Δόξα Περιβολακίου όπου έκλεισε τον Ευσταθιάδη και σήμερα κλείνει κατά πάσα πιθανότητα και ο Νίκος Παντέλης . Η ομάδα φαίνεται να ενισχύεται και θα κοιτάξει και μέσα απο τα παιδιά της περιοχής να κάνει ένα καλό σύνολο για τη νέα αγωνιστική περίοδο. Επίσης απο φέτος ξεκινάει και η λειτουργία της ακαδημίας για τη Δόξα Περιβολακίου όπου στόχος είναι τα παιδιά απο μικρά να μαθαίνουν και να αναπτύσουν δεξιοτεχνίες για το ποδόσφαιρο αλλά και ήθος για τη ζωή. 

Τρίτη, 20 Αυγούστου 2013

ΠΑΟΚ ΑΝΟΙΞΙΑΣ : ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΡΕΪΝΟΓΛΟΥ



Τον Γιάννη Ρεϊνόγλου απέκτησε ο ΠΑΟΚ Ανοιξιάς απο τον Μέγα Αλέξανδρο Πέντε Βρυσών . Ο αριστεροπόδαρος μέσος αγωνίστηκε στις ακαδημίες του Εθνικού Μετεώρων και την Αστραπή Νεάπολης 

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ : ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑ


Ο Μακεδονικός Λητής φέτος θα αγωνίζεται στην Α1 για 7η συνεχόμενη χρονιά , δείχνοντας οτι πλέον έχει καθιερωθεί στη μεγάλη κατηγορία . Φέτος η ομάδα με όραμα συνεχίζει το έργο της και θα βασίζεται ως επι το πλείστων σε παιδιά απο τη Λητή και την γύρω περιοχή όπου απο τους 28 ποδοσφαιριστές οι 22 είναι απο την Λητή και 16 ποδοσφαιριστές είναι κάτω απο 18 χρονών. Ο Μακεδονικός δείχνει οτι πλέον βασίζεται σε νέους ποδοσφαιριστές οι οποίοι θα αποτελέσουν τον κορμό για το νέο πρωτάθλημα.
Ο Μακεδονικός έχει πραγματοποιήσει δυο μεταγραφές , ο Μαρίνης μέσος απο τον Εθνικό Μαλγάρων και στόπερ ο Μάσκας όπου αγωνιζόταν στον Μέγα Αλέξανδρο Καλοχωρίου και παλαιότερα στη Δόξα Πενταλόφου. Οι αγωνιστικές υποχρεώσεις ξεκινάνε 31 Αυγούστου με το πρώτο επίσημο παιχνίδι. Στα φιλικά ο Μακεδονικός είχε 1 νίκη , 2 ισοπαλίες και 3 ήττες.

Περισσότερες πληροφορίες για την ομάδα μπορείτε να δείτε και στο 
www.makedonikos-litis.gr

Φιλικά που πραγματοποίησε ο Μακεδονικός

Μακεδονικός Νεάπολης - Μακεδονικός Λητής 2-1
Μακεδονικός Λητής - Κεραυνός Κολχικού 2-1
Διγενής Μονολόφου - Μακεδονικός Λητής 1-1
Μακεδονικός Λητής - Κανονιέρηδες 1-1
Μακεδονικός Λητής - Μακεδονικός Νεάπολης 0-2
Μακεδονικός Λητής - Ένωση Αποστόλου Παύλου 2-3

Επόμενα Φιλικά 

Τετάρτη 21 Αυγούστου Μακεδονικός Λητής - Ιάσων Αυγης
Κυριακή 25 Αυγούστου Μακεδονικός Λητής - Ηρακλής Αμπελοκήπων