Κυριακή 28 Απριλίου 2013

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ν. ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ : ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΑΧΗ 1-3

Με 1-3 κέρδισε ο Μέγας Αλέξανδρος Ν. Απολλωνίας μέσα στο Κολχικό τον τοπικό Κεραυνό και έκανε το πρώτο βήμα για την υπόθεση άνοδος στην Α1 . Τώρα απομένει ουσιαστικά ένα παιχνίδι ακόμα που θα κρίνει τον τελικό νικητή το οποίο θα διεξαχθεί σε ουδέτερο γήπεδο και αυτό λόγω οτι ο Κεραυνός ήταν στη δεύτερη θέση στην κανονική περίοδο σε σχέση με τον Μέγα Αλέξανδρο που τερματισε πιο κάτω. Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο είχε μια υπεροχή ο Κεραυνός , ομως ο Μέγας Αλέξανδρος κατάφερε να προηγηθεί με 0-1 στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου , ο Κεραυνός Κολχικού ισοφάρισε αλλα ο Μέγας Αλέξανδρος δε το έβαλε κάτω και κατάφερε να βάλει αλλα δυο τέρματα.
Το παιχνίδι παρακολούθησαν με ενδιαφέρον περίπου 400 άτομα φίλοι τόσο του Κεραυνού αλλά και της Απολλωνίας αλλά και πολλοί φίλαθλοι απο την ευρύτερη περιοχή του Λαγκαδά.